V Poděbradech jsem navštěvoval gymnázium Kolej krále Jiřího z Poděbrad, které bylo vedené ve skautském duchu
Stáhnout obrázek
MVDr. Jiří Soukup se narodil 6. listopadu 1933 v Městci Králové, kde vychodil i obecnou školu. V letech 1943–1951 absolvoval v Novém Bydžově gymnazijní studium. Po maturitě navštěvoval vysokou školu veterinární medicíny v Brně. Studium dokončil v roce 1956. Od té doby žije ve Slaném, kde přijal místo veterináře na umístěnku ministerstva zemědělství. Ve Slaném již v té době čtyři roky žil jeho starší bratr, také veterinář. Od té doby pamětník stále žije ve Slaném. V roce 1945 vstoupil v Městci Králové poprvé do skautského oddílu. Jeho členem byl až do srpna 1950, kdy byla místní organizace spojena s pionýrskou. Členství obnovil na krátkou dobu v roce 1968 ve Slaném. V září 1970 byl skaut opět zrušen, a tak měl možnost na svoji práci navázat až po roce 1989, kdy po smrti svého bratra Vladimíra převzal ve Slaném vedení oldskautů. V okresní organizaci se stal zpravodajem Junáka pro oldskauty. Zúčastnil se i několika mezinárodních skautských setkání.